Kocham ogród
  • Sekator
    • Jak przycinać drzewka i krzewy za pomocą sekatora? 
    • 6 najczęstszych zastosowań sekatora 
    • Zalety i metody przycinania roślin
    • Rodzaje sekatorów i ich zastosowanie 
    • Top 7 producentów sekatorów 

Kocham ogród

  • Sekator
    • Jak przycinać drzewka i krzewy za pomocą sekatora? 
    • 6 najczęstszych zastosowań sekatora 
    • Zalety i metody przycinania roślin
    • Rodzaje sekatorów i ich zastosowanie 
    • Top 7 producentów sekatorów 

Kocham ogród

Ranking 9 najlepszych sekatorów w 2021

by Zespół KochamOgród.pl Ostatnio aktualizowane: 26.02.21
Ostatnio aktualizowane: 26.02.21

 

Sekator – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Wybranie odpowiedniego sekatora może przysporzyć wiele problemów. Aby ich uniknąć, można skorzystać z opinii konsumentów, którzy polecają model Fiskars Upx86. Jest to przyrząd, dzięki któremu bez pomocy drabiny można dosięgnąć gałęzi oddalonej od konsumenta nawet o 6 m. Warto dodać, że część tnąca jest zaznaczona ostrym, pomarańczowym kolorem, więc dokładnie widać, gdzie ona jest. Na uznanie zasługują również miękkie uchwyty, które pomogą w dłuższym korzystaniu z sekatora bez odcisków na dłoniach. Innym, godnym polecenia modelem jest Gerlach NK504. Jest to przyrząd, z pomocą którego można podcinać nawet grubsze gałęzie. Sprzęt jest regulowany oraz solidnie wykonany, z pewnością posłuży nam długie lata.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Fiskars Upx86
Zobacz dzisiejszą ofertę
Kliknij tutaj by kupić!
Zalety

Regulacja długości trzonka jest łatwa, więc można swobodnie dostać się do każdej gałęzi. Każdy element sprzętu jest solidnie wykonany. Części tnące są zaznaczone jaskrawym kolorem, co zwiększa ich widoczność. Zaletą narzędzia są miękkie uchwyty, które ułatwiają obsługę.

Wady

Jedynym słabym elementem w zestawie jest osłona na sekator. Według użytkowników jest ona wykonana z delikatnego materiału, więc istnieje ryzyko, że zostanie uszkodzona przez dość mocne uderzenie. Warto więc uważać na osłonę.

Podsumowanie

Regulacja długości trzonka jest możliwa w zakresie od 2,4 m do 6 m. Sprzęt jest w większości wykonany z metalu oraz z tworzywa sztucznego. Waga sekatora wynosi 1,9 kg. Narzędzie nadaje się do ucinania gałęzi nie grubszych niż 32 mm.

Oferty
Kliknij tutaj by kupić!
Czytaj dalej

Drugi wybór

Gerlach NK504
Zobacz dzisiejszą ofertę
Kliknij tutaj by kupić!
Zalety

Sekator jest dobrze wykonany, dlatego nie rdzewieje i łatwo go utrzymać w czystości. Konstrukcja sprzętu sprawia, że wystarczy odrobina siły, aby podciąć gałęzie. Sprzęt nie jest trudny w obsłudze.

Wady

Przyrząd trzeba regularnie serwisować, aby ostrze nie stępiło się. Niektóre osoby uważają, że tępi się ono zbyt szybko.

Podsumowanie

Niewielka waga modelu sprawia, że operowanie nim nie jest trudne. Sekator jest wykonany z metalu nierdzewnego i aluminium, pokryto go specjalną powłoką o nazwie PTFE, która zapobiega tarciom gałęzi podczas wykonywania cięć.

Oferty
Kliknij tutaj by kupić!
Czytaj dalej

Rozważ też

Hecht 655
Zobacz dzisiejszą ofertę
Kliknij tutaj by kupić!
Zalety

Jest to urządzenie, z pomocą którego można swobodnie podcinać krzewy oraz gałęzie. Bardzo miękki uchwyt sprawia, że długie korzystanie z sekatora nie jest niekomfortowe. Model jest również bezpieczny, ma on zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem, więc jego działanie jest zawsze pod kontrolą.

Wady

Niektórym użytkownikom przeszkadza waga produktu. Sekator waży trochę ponad 3 kg, więc podcinanie gałązek przez dłuższy czas, szczególnie tych umiejscowionych wysoko, może być trudne.

Podsumowanie

Jest to model elektryczny, moc silnika wynosi 600 W. Długość ostrza wynosi 62 cm, jego długość robocza to 55 cm. Maksymalna prędkość urządzenia wynosi 1600 obrotów na minutę, dzięki czemu można podcinać nawet grubsze gałązki.

Oferty
Kliknij tutaj by kupić!
Czytaj dalej

 

 

9 najlepszych sekatorów. Opinie w 2021 roku

 

Osobom, które wciąż nie zaopatrzyły się w sekator, polecamy ten ranking sekatorów. Opisane w nim narzędzia są doceniane przez konsumentów. 

 

Sekator Fiskars

 

1. Fiskars Teleskopowy Sekator Uniwersalny Upx86 1023624

 

Polecamy Fiskars Upx86, czyli sekator, dzięki któremu można podcinać gałęzie bez użycia drabiny. Wszystko to jest możliwe dzięki trzonkowi, którego długość można regulować w zakresie od 2,4 m do maksymalnie 6 m. W rezultacie można podcinać gałęzie znajdujące się zarówno nisko, jak i wysoko. 

Warto zauważyć, że maksymalna grubość podcinanej gałęzi wynosi 32 mm. Użytkownikom podoba się to, że sprzęt nie jest zbyt ciężki, waży on niecałe 2 kg. Operowanie przyrządem z pewnością nie będzie trudne. Ten sekator Fiskars został wyposażony we wspornik ostrza, który został oznaczony kolorem pomarańczowym. Lepiej go widać, więc podcinanie gałęzi nie sprawi trudności. Poza tym wszystkie inne ważne części są oznaczone tym samym kolorem. 

Wielu osobom podoba się również to, że korzystanie ze sprzętu jest komfortowe, a jest to zasługa antypoślizgowej podstawy. Ważne jest też to, że uchwyty są miękkie, więc nawet na skutek dość długiej pracy na dłoniach nie pojawią się żadne odciski. Taśma transmisyjna jest solidnie wykonana i dlatego sekator Fiskars jest ceniony przez użytkowników. 

 

 

 

 

Sekator teleskopowy

 

2. Gerlach Sekator dwuręczny teleskopowy NK504

 

Gerlach NK504 to dobry sekator, z pomocą którego można ciąć zarówno cienkie, jak i grube gałęzie. Zaletą modelu, o której wspomina większa część użytkowników, jest możliwość regulacji sprzętu przy korzystaniu z ramienia teleskopowego. To dzięki niemu można dopasować narzędzie do potrzeb każdej osoby tak, aby każdemu było wygodnie ciąć gałęzie. 

Ten sekator teleskopowy sprawia, że przy użyciu małego nakładu sił można podcinać nawet bardzo twarde i grube gałęzie. Na uwagę zasługują również antypoślizgowe uchwyty, które ułatwiają korzystanie z modelu. Warto podkreślić, że sprzęt jest solidnie wykonany, więc z pewnością posłuży Ci kilka sezonów. Dodatkowo konstrukcja amortyzuje wstrząsy podczas pracy, więc będzie ona komfortowa. 

Maksymalna średnica przycinanej gałęzi wynosi 35 mm. Ostrze sprzętu jest wykonane ze stali nierdzewnej. Jest ono solidne, a poza tym łatwe w utrzymaniu w czystości. Z kolei powłoka PTFE sprawia, że tarcie gałęzi podczas cięcia jest ograniczone. Łatwa obsługa sprzętu jest często wspominana przez osoby, które już zdążyły z niego skorzystać. 

 

 

 

 

Sekator elektryczny

 

3. Sekator elektryczny do żywopłotu Hecht 655 

 

Osobom szukającym dobrego sekatora proponujemy Hecht 655. Jest to model elektryczny, więc nie musisz obawiać się zbytniego zmęczenia pracą. Silnik ma moc 600 W, z jego pomocą można z łatwością pozbyć się przydługich gałęzi żywopłotu lub mniejszych drzew. Maksymalna prędkość obrotowa urządzenia wynosi 1600 obrotów na minutę. 

Ostrze ma długość 62 cm, w rezultacie ten sekator elektryczny poradzi sobie z gałęziami o maksymalnej grubości 20 mm. Najbardziej docenianym elementem sprzętu jest jego rękojeść. Została ona tak dobrze wyprofilowana, że nawet dłuższe korzystanie z sekatora nie jest nieprzyjemne. Na rękojeści znajduje się włącznik z zabezpieczeniem przed przypadkowym uruchomieniem silnika. Urządzenie jest więc bardzo bezpieczne w użytkowaniu. 

W zestawie znajduje się wiele przydatnych elementów. Wraz z sekatorem dostaniesz części montażowe oraz osłonę ostrza. Poza tym w komplecie jest również dobrze napisana instrukcja, dzięki której można szybko poznać działanie urządzenia. Użytkownikom podoba się to, że podczas pracy nie trzeba używać dużo siły, a sprzęt jest solidnie wykonany. 

 

 

 

 

Sekator do gałęzi

 

4. Fiskars Sekator dźwigniowy nożycowy Quantum L108 

 

Zdecydowaliśmy się umieścić na naszej liście Fiskars Quantum L108, ponieważ jest to sprzęt godny polecenia. To sekator dwuręczny, z którego korzystanie jest bardzo łatwe, również dzięki temu, że zostały tu zastosowane ciekawe rozwiązania. Narzędzie pozwala na przycinanie gałęzi o grubości od 28 mm do 55 mm. 

Ten sekator do gałęzi jest skonstruowany w taki sposób, aby praca była jak najłatwiejsza dla używającej go osoby. Pierwszym udogodnieniem jest uchwyt, który jest wykonany z korka TruGrip oraz powłoki SoftGrip. W rezultacie można liczyć na bardzo pewny chwyt i nie trzeba się martwić, że sekator wyślizgnie się z dłoni podczas podcinania gałęzi. 

Na uwagę zasługuje również ostrze, które zostało wykonane ze stali hartowanej, a dodatkowo ma powłokę uniemożliwiającą tarcie. W efekcie podcinanie gałęzi jest ułatwione. Geometria ostrza pozwala na precyzyjne cięcie, a odpowiedni piktogram pokazuje, jaki jest ustawiony zakres cięcia. Z narzędzia korzysta się bardzo łatwo, dlatego jest ono polecane dla początkujących ogrodników. 

 

 

 

 

Sekator Gardena

 

5. Gardena Nożyce Teleskopowe 410 Plus 12001

 

Wiele osób wybrało już Gardena 410 Plus 12001, ponieważ jest to model dla specjalistów. Sprzęt ten został uznany za jeden z ciekawszych oraz wygodniejszych w obsłudze. Ten model dwuręczny można pewnie chwycić w obie dłonie, a dzięki temu cięcie będzie bardzo precyzyjne. Warto pamiętać, że grubość gałęzi nie może przekraczać 32 mm. 

Ogrodnikom bardzo podoba się to, że można swobodnie zmieniać kąt ustawienia ostrzy, więc możliwe jest podcięcie gałązki która jest ułożona pod dość ostrym kątem. Dodatkowo ten sekator Gardena ma uchwyt na gałęzie, więc nie trzeba się obawiać, że podczas podcinania spadną one na tnącego. 

Trzonek modelu jest teleskopowy, co oznacza, że można zmieniać jego długość. Z pomocą sprzętu można dosięgnąć do każdej gałęzi. Regulacja odbywa się w zakresie od 230 cm do 310 cm, a polega na wybraniu jednego z przycisków na trzonku. Konsumentom szczególnie podobają się ostrza, które mają powłokę umożliwiającą szybkie i sprawne cięcie. 

 

 

 

 

Sekator na wysięgniku

 

6. Elektryczne nożyce ogrodowe Powermat PM-NEW-1200S

 

Opinie o sekatorach Powermat są bardzo pozytywne, dlatego w naszym zestawieniu postanowiliśmy umieścić model PM-NEW-1200S. Jest to sekator na wysięgniku, który pozwala na szybkie podcinanie żywopłotu oraz cieńszych gałęzi. Ich maksymalna grubość wynosi 18 mm. Sprzęt waży 6 kg. Ma on kilka ciekawych udogodnień, które pozwalają na sprawniejszą pracę w ogrodzie. 

Za zaletę urządzenia większość konsumentów uważa 13-stopniową regulację kąta główki, dzięki czemu w żywopłocie można wycinać ciekawe wzory. Precyzyjne docięcie również nie jest problemem. Wielu konsumentów uważa też, że transport oraz przechowywanie modelu jest łatwe, ponieważ można go złożyć na pół. W rezultacie ma on tylko 110 cm długości (po rozłożeniu 220 cm). 

Silnik urządzenia ma moc 1200 W, co pozwala na bardzo szybkie pozbycie się odrastającego żywopłotu. Na uznanie zasługuje ostrze, które zostało wykonane ze stali wysokowęglowej. Ważne jest to, że nie ulega ono uszkodzeniu i pozwala na precyzyjną pracę. 

 

 

 

 

Sekator akumulatorowy

 

7. Sekator do żywopłotu Bosch EasyHedgeCut 12-35

 

Jeśli szukasz dobrego, lecz lekkiego sprzętu, to warto zainwestować w Bosch EasyHedgeCut 12-35. Jest to model zasilany akumulatorowo, więc podcinanie gałęzi w ogrodzie bez przedłużacza jest jak najbardziej możliwe. Sprzęt waży zaledwie 1,5 kg, więc utrzymanie go w dłoni przez dłuższy czas nie jest trudne. 

Ten sekator akumulatorowy ładuje się z pomocą ładowarki, a trwa to około 65 minut. Następnie możesz korzystać ze sprzętu przez tyle samo czasu. Noże tnące zostały wykonane z diamentowego szlifu, są one bardzo ostre, a test sekatorów potwierdza, że prezentowany model może podciąć nawet grubsze gałązki. Warto wspomnieć, że urządzenie jest bezpieczne w użytkowaniu. Jest ono wyposażone w system Anti-Blocking, który chroni przed przypadkowym uruchomieniem. 

Model jest solidnie wykonany oraz uruchamia się od razu po włączeniu z pełną mocą, nie trzeba czekać na jego rozruch. Uchwyt jest dobrze wyprofilowany, można więc korzystać z urządzenia bez obaw o powstanie odcisków. Użytkownicy polecają ten sprzęt, ponieważ praca z nim jest łatwa. 

 

 

 

 

Sekator kowadełkowy

 

8. Fiskars Sekator kowadełkowy SingleStep P25 111250 

 

Fiskars SingleStep P25 111250 to dobry i tani sekator, z którego pomocą bardzo szybko pozbędziesz się zbyt długich gałęzi oraz przytniesz żywopłot. Użytkownicy najbardziej doceniają bardzo ostre elementy tnące, które mogą podciąć zarówno suche gałązki, jak i mokre. Sprzęt jest przygotowany dla osób leworęcznych oraz praworęcznych. 

Najbardziej docenianym elementem przyrządu jest rączka, która jest solidna. Jej dobre wyprofilowanie sprawia, że podczas trzymania sprzętu w dłoni nie trzeba się martwić o zakwasy lub o odciski, nawet po dłuższym korzystaniu. W jednej części uchwytu znajduje się miejsce na zawieszkę, więc sekator kowadełkowy jest zawsze pod ręką (można go przyczepić do koszuli lub spodni). 

Materiały wykonania modelu to poliamid oraz włókno szklane, dlatego sprzęt jest odporny na uszkodzenia. Z kolei miękka powłoka ochrania dłonie przed odciskami na skutek długiego korzystania z sekatora. Użytkownikom bardzo podoba się dźwignia PowerLever, która zapewnia łatwe cięcie nawet grubszych gałązek. 

 

 

 

 

Sekator Felco

 

9. Sekator dźwigniowy nożycowy Felco 8

 

Osobom szukającym niewielkiego, ale skutecznego sprzętu, polecamy Felco Sekator 8. Prezentowany model jest solidnie wykonany, na pewno nie zepsuje się przez wiele lat. Ten sekator Felco nadaje się do podcinania mniejszych gałązek drzew oraz krzewów, a także żywopłotu. Średnica cięcia wynosi 25 mm. 

Specjalny kształt elementów tnących sprawia, że każde cięcie jest bardzo precyzyjne, a gałązka zostanie ucięta dokładnie w tym miejscu, w którym przyłożysz do nich narzędzie. Warto wspomnieć, że ostrze jest wykonane z hartowanej stali, więc przez długi czas nie będziesz musiał go wymieniać. Dodatkową zaletą produktu jest to, że każdą z jego zamiennych części można łatwo znaleźć w sklepie. 

Uchwyty zostały pokryte antypoślizgową powłoką, dzięki czemu sekator nie wyślizguje się z dłoni podczas korzystania z niego. Model ma 21 cm długości. Jego ciężar nie przekracza 250 g, więc długie utrzymanie go w rękach nie jest trudne. Użytkownikom podoba się prostota mechanizmu oraz obsługi, a także solidne wykonanie. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki sekator kupić?

 

Sekator to narzędzie wykorzystywane w ogrodnictwie. Służy przede wszystkim do przycinania różnej grubości gałęzi. Na jego zakup decydują się sadownicy, a także osoby potrzebujące sprzętu do pielęgnacji przydomowego ogrodu. Osoby z drugiej grupy zwykle nie mają doświadczenia w użytkowaniu tego typu narzędzi, dlatego poszukują przydatnych wskazówek. Jeśli zastanawiasz się, jaki jest najlepszy sekator, zachęcamy Cię do przeczytania opracowanego przez nas poradnika.

Rodzaje sekatorów

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów sekatorów. W zależności od przeznaczenia oraz preferencji i potrzeb użytkownika wyróżniamy modele:

* nożycowy – praca z nim zbliżona jest do użytkowania tradycyjnych nożyc. Jest on dwuostrzowy (jedno ostrze jest wygięte, a drugie w kształcie haka). Ostrza zachodzą na siebie, nie stykając się. Wypukła część sprzętu odpowiada za cięcia, a wklęsła przytrzymuje gałąź. Model ten stosowany jest zwykle do cięcia jednorocznych pędów, bylin oraz traw;

* kowadełkowy – jednoostrzowy. Wyposażony jest w grubą, metalową stalnicę, do której dociskane jest ostrze podczas cięcia. Dobrze sprawdza się w przypadku cięcia twardych przedmiotów (nie należy stosować do miękkich i delikatnych pędów, ponieważ w ich przypadku narzędzie nie jest w stanie wykonać precyzyjnego cięcia); 

* jednoręczny – jak sama nazwa mówi, jest obsługiwany za pomocą jednej ręki. Jest krótki oraz ma mały zasięg. Stosowany jest głównie do cięcia kwiatów oraz cienkich gałęzi o średnicy od 15 mm do 30 mm;

* dwuręczny – dobrze sprawdza do cięcia grubszych gałęzi, mających nawet do 50 mm średnicy. Przecinanie gałęzi tym narzędziem wymaga użycia dwóch rąk. Sprawdza się w przypadku nadmiernie zagęszczonych drzew i krzewów;

* tyczkowy – stosowany zwykle do przycinania gałęzi o średnicy do 40 mm. Jest on bardzo długi, ponieważ jest wyposażony w wysięgnik teleskopowy. Umożliwia cięcie elementów znajdujących się nawet 6 m nad ziemią. 

 

Materiał wykonania

Najlepszy sekator to taki, który jest bardzo lekki oraz dobrze dopasowany do naszej dłoni. Jest to bardzo istotna cecha, która pozwala w usprawnieniu pracy. Do wykonania narzędzia stosuje się zazwyczaj rączki wykonane z aluminium lub wzmocnionych tworzyw sztucznych. Dodatkową wygodę zapewnia pokrycie tego elementu antypoślizgową powłoką. Ostrza narzędzia wykonywane są zazwyczaj ze stali nierdzewnej lub węglowej. Oba te materiały charakteryzują się dużą wytrzymałością. Pokryte są one zwykle specjalnymi powłokami teflonowymi, które umożliwiają zmniejszenie tarcia. Takie zastosowanie pozwala na zwiększenie precyzji cięcia.

 

Waga

Aby użytkowanie sekatora było wygodne, istotnym aspektem, który należy brać pod uwagę, jest jego waga. Największe znaczenie ma ona dla sadowników, którzy bardzo długo pracują przy użyciu tego narzędzia. Po kilku godzinach intensywnego użytkowania waga sprzętu jest bardzo odczuwalna. Użytkownicy powinni wybierać model, który jest jak najlżejszy, ale jednocześnie cechujący się dużą wydajnością oraz trwałością. W przypadku sekatorów jednoręcznych, ich waga może wynosić od 180 g do 300 g.

Bezpieczeństwo

Zastanawiasz się, jaki sekator wybrać, aby był on bezpieczny w użytkowaniu oraz nie stwarzał zagrożenia podczas przechowywania? Powinieneś wybrać model, który został wyposażony w zamek blokujący, zabezpieczający ostrze w momencie nieużytkowania narzędzia. Niektóre sekatory (głównie modele elektryczne, mające jedno ostrze) wyposażone są w specjalną osłonę, którą można nałożyć na element tnący. 

 

Sekatory w dobrych cenach

Ceny dostępnych na rynku sektorów są zróżnicowane Głównymi czynnikami, które wpływają na tę kwestię, są: rodzaj narzędzia, materiał wykonania uchwytu oraz ostrza, a także marka produktu. Najtańsze modele można kupić już za ok. 30 zł. Nie są one jednak bardzo wytrzymałe i sprawdzają się głównie w przypadku przycinania cienkich pędów w przydomowych ogrodach. Sadownicy potrzebujący sekatora do bardziej intensywnych prac muszą się przygotować na nieco większy wydatek. Takie narzędzie może kosztować nawet od 100 zł do 500 zł. Jednakże cechuje się ono bardzo wysoką jakością oraz wydajnością.

 

 

FAQ

 

P1: Jak naostrzyć sekator?

Kiedy sekator przestaje już tak precyzyjnie podcinać gałęzie, najczęściej trzeba go naostrzyć. Czasem w zestawie znajdują się dodatkowe ostrza, lecz szkoda jest ich używać, kiedy można naostrzyć te, które wciąż są w niego wpięte. Pierwszym krokiem jest rozkręcenie sekatora. Następnie należy oczyścić go substancją dezynfekującą, dobrze, jeśli usuniesz też rdzę. Do ostrzenia najlepiej wykorzystać osełkę lub pilnik. Jedno z wybranych narzędzi trzeba przyłożyć do sprzętu pod kątem około 45 st., a następnie przesuwać po ostrzach w jednym kierunku. Powtarzaj ten sam ruch do tego momentu, aż ich powierzchnia będzie zupełnie gładka. 

P2: Jaki sekator: kowadełkowy czy nożycowy?

Na rynku jest kilka typów sekatorów, a najbardziej popularne są modele nożycowe oraz kowadełkowe. Podstawową różnicą pomiędzy tymi sprzętami stanowi rodzaj ostrza. Model nożycowy jest dwuostrzowy, jest on idealny do podcinania dość twardych gałęzi (najczęściej takich, które już uschły). Z kolei przyrząd kowadełkowy ma tylko jedno ostrze. Nadaje się on raczej do podcinania świeżych, niezbyt grubych gałązek. Jeżeli masz duży ogród, to z pewnością przydadzą się w domu oba sekatory, łatwiej będzie Ci utrzymać w nim porządek. 

 

P3: Jak odrdzewić sekator?

Warto nie dopuszczać do rdzewienia narzędzi typu sekator poprzez regularne oczyszczanie ich z zanieczyszczeń (brud zatrzymuje wilgoć na ostrzu). Jeśli jednak z pewnych powodów nie uda się utrzymać sekatora w czystości, a na powierzchni pojawi się rdza, to trzeba przejść do odrdzewiania. Nie jest to zbyt trudna czynność, lecz trzeba na to poświęcić trochę czasu. Na mniejszą rdzę można użyć zwykłego papieru ściernego, oczywiście po uprzednim oczyszczeniu sekatora z wszelkich opiłków. Czasem wystarczy również dobrej jakości szczotka druciana. Jeśli jednak rdza nie będzie schodzić, to można użyć mocniejszego materiału, czyli wełny stalowej. Po zabiegu pozbywania się rdzy należy ponownie dobrze oczyścić sprzęt. 

 

P4: Jak działa sekator teleskopowy?

Niektóre sekatory mają regulowaną długość, takie modele nazywa się teleskopowymi. Mają one bardzo prostą zasadę działania. Sprzęt tego typu jest zaopatrzony w dość długi trzonek, na którego końcu znajduje się ostrze. Zaraz przy nim jest zawór, który należy odbezpieczyć. Można go również użyć do tego, aby zwiększyć lub zmniejszyć długość sprzętu, reszta trzonka jest schowana w środku konstrukcji. Kiedy już wybierzesz satysfakcjonującą Cię długość, wystarczy ponownie zabezpieczyć zawleczkę oraz zacząć korzystać z sekatora. W każdym momencie można ponownie zmienić długość rękojeści. Sekatory teleskopowe mogą być długie nawet na 6 m, dzięki nim można łatwo dosięgnąć do wysokich gałęzi. 

P5: Gdzie kupić sekator?

Sekator to narzędzie, które można kupić w wielu miejscach. Jednym z najbardziej popularnych jest sklep ogrodniczy. To właśnie tam można znaleźć wiele modeli, można też je wziąć do ręki, wypróbować i zobaczyć, czy sprzęt dobrze się trzyma. W sklepie stacjonarnym można też zapytać o dany model pracownika, który zna się na tego typu narzędziach. Radzimy omijać kupno sprzętu z dużych marketów, bo mogą nie odznaczać się zbyt wysoką jakością wykonania. Innym sposobem jest zakup sekatora przez Internet. Na stronach www można znaleźć wiele modeli, więc konsument ma duży wybór. Poza tym można od razu poczytać opinie o danym modelu, więc podjęcie decyzji jest łatwiejsze. 

 

 

Subscribe
Login
Notify of
guest
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODSUMOWANIE

  • 1. Fiskars Teleskopowy Sekator Uniwersalny Upx86 1023624
  • 2. Gerlach Sekator dwuręczny teleskopowy NK504
  • 3. Sekator elektryczny do żywopłotu Hecht 655 
  • 4. Fiskars Sekator dźwigniowy nożycowy Quantum L108 
  • 5. Gardena Nożyce Teleskopowe 410 Plus 12001
  • 6. Elektryczne nożyce ogrodowe Powermat PM-NEW-1200S
  • 7. Sekator do żywopłotu Bosch EasyHedgeCut 12-35
  • 8. Fiskars Sekator kowadełkowy SingleStep P25 111250 
  • 9. Sekator dźwigniowy nożycowy Felco 8
  • Przewodnik zakupowy – Jaki sekator kupić?
  • FAQ

SitemapRegulamin

Nasze Projekty

Używamy cookies do świadczenia i polepszania usług. Używając tej strony zgadzasz się na cookies.Akceptuję Reject Więcej informacji
Wykorzystanie plików cookies

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these cookies, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are as essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may have an effect on your browsing experience.
Necessary
Always Enabled

Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.

SAVE & ACCEPT
wpDiscuz