Kocham ogród
  • Zbiornik na deszczówkę

Kocham ogród

  • Zbiornik na deszczówkę

Kocham ogród

Ranking 6 najlepszych zbiorników na deszczówkę w 2021

by ContPost Ostatnio aktualizowane: 26.02.21
Ostatnio aktualizowane: 26.02.21

 

Zbiornik na deszczówkę – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Zbiornik na deszczówkę 1000l podziemny/naziemny to jeden z tych produktów, który jest najczęściej polecany przez konsumentów. Z tego też powodu postanowiliśmy umieścić go na początku naszego zestawienia. Model można uznać za uniwersalny, ponieważ istnieje możliwość jego montażu zarówno nad, jak i pod ziemią. Zbiornik jest dostępny w zestawie z sitem filtrującym. Dzięki dużej pojemności pozwala zaoszczędzić sporo wody i jest ekologicznym wyborem. Na wyróżnienie zasługuje także zbiornik na deszczówkę Bass Polska BP-8000 o pojemności 1000 l. Do kupienia są też mniejsze modele. Produkt ma składaną konstrukcję, więc jego przechowywanie jest łatwe.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zbiornik na Deszczówkę 1000l Podziemny/Naziemny
Zobacz dzisiejszą ofertę
Kliknij tutaj by kupić!
Zalety

Zbiornik ma sito filtracyjne, dzięki któremu woda jest czystsza. Model jest ceniony za uniwersalny montaż. Zbiornik można zainstalować zarówno pod, jak i nad ziemią. Kupujący ma możliwość przedłużenia włazów poprzez zastosowanie specjalnych nadstawek.

Wady

Część osób twierdzi, że przenoszenie produktu nie jest wygodne, bo jest on ciężki. Przy jego instalacji konieczne jest skorzystanie z pomocy innej osoby.

Podsumowanie

Produkt jest przystępny cenowo. Jakość jego wykonania jest oceniana jako bardzo dobra. Do wykonania zbiornika wykorzystano tworzywo sztuczne. Średnica wlotu wynosi fi 100, a wylotu fi 110. Pojemność zbiornika to 1000 l, a jego masa - 60 kg. Model ma niebieski kolor i zielone elementy.

Oferty
Kliknij tutaj by kupić!
Czytaj dalej

Drugi wybór

Bass Polska BP-8000
Zobacz dzisiejszą ofertę
Kliknij tutaj by kupić!
Zalety

Model ma składaną konstrukcję, więc gdy będziemy mieć przerwę w jego używaniu, możemy go łatwo przechowywać. Przenoszenie zbiornika również nie jest trudne. Beczka na wodę deszczową ma dużą pojemność. Podłączenie zbiornika do rynny nie jest trudne.

Wady

W nielicznych komentarzach można przeczytać, że użyty do produkcji materiał nie jest odporny na pękanie. Na jego powierzchni pojawiają się przetarcia.

Podsumowanie

Pojemność zbiornika wynosi 1000 l. Do wyboru są też mniejsze beczki: 250 l, 500 l i 750 l. Produkt jest sprzedawany w zestawie z regulowanymi stopkami, kranem z szybkim złączem i filtrem. Komplet zawiera też przelew awaryjny.

Oferty
Kliknij tutaj by kupić!
Czytaj dalej

Rozważ też

Eko Plus Basic 10000L
Zobacz dzisiejszą ofertę
Kliknij tutaj by kupić!
Zalety

Do wykonania produktu wykorzystano polietylen PEHD cechujący się wytrzymałością. Zbiornik nie ma szwów ani łączeń, co stanowi gwarancję jego szczelności. W zestawie znajduje m.in. szybkozłącze do węża ogrodowego i wytrzymały dekiel z zaworem.

Wady

Do kompletu dołączono instrukcję montażu. Nie każdy uważa jednak, że została ona dostatecznie dobrze opracowana. Są konsumenci, którym instalacja zbiornika zajmuje dużo czasu.

Podsumowanie

Eko Plus Basic 10000L jest przeznaczony do magazynowania wody opadowej, pitnej, płynnych substancji chemicznych i ścieków. Produkt jest dostępny w czarnym kolorze. Ten sam model można kupić w mniejszym rozmiarze. Zbiornik jest szczelny.

Oferty
Kliknij tutaj by kupić!
Czytaj dalej

 

 

6 najlepszych zbiorników na deszczówkę. Opinie w 2021 roku 

 

Tworząc poniższy ranking zbiorników na deszczówkę, braliśmy pod uwagę przede wszystkim stosunek ceny do jakości wykonania produktów. Staraliśmy się wybrać różne modele, aby każdy, niezależnie od potrzeb, mógł znaleźć coś, co go zainteresuje.

 

Zbiornik na deszczówkę 1000l

 

1. Zbiornik na Deszczówkę 1000l Podziemny/Naziemny

 

Zbiornik na deszczówkę 1000 l podziemny/naziemny ma wymiary: Wysokość całkowita – 1,2 m, szerokość – 0,7 m i długość – 2,04 m. Wysokość do dołu wlotu wynosi 1 m. Średnica włazów to fi 300 i fi 490, a wlotu – fi 100  i wylotu – fi 110. W razie potrzeby włazy zbiornika można przedłużyć. W tym celu należy dokupić nadstawki o wysokości 20 cm lub 40 cm. 

Ten naziemny zbiornik na deszczówkę może być też używany jako model podziemny. Osoby, które chcą go zamontować pod ziemią, muszą zrobić podsypkę i obsypkę cementowo-piaskową. Maksymalna głębokość zakopania wynosi 40 cm od poziomu pokrywy.

Kupujący doceniają to, że model jest sprzedawany w komplecie z sitem filtrującym, dzięki któremu trafiająca do środka woda staje się czystsza. Jakość wykonania produktu określana jest jako bardzo dobra. Zbiornik ma niebieski kolor i kilka zielonych elementów.

 

 

 

 

Zbiornik na deszczówkę do rynny

 

2. Zbiornik na deszczówkę Bass Polska BP-8000

 

Chcesz kupić dobry i tani zbiornik na deszczówkę? Jeśli tak Bass Polska BP-8000 to propozycja dla Ciebie. Wymiary produktu są następujące: Średnica – 100 cm i wysokość – 125 cm. Pojemność zbiornika wynosi 1000 l, ale do wyboru są też mniejsze modele: 250 l, 500 l i 750 l. Ma on wylot kranu PP 3/4″, zawór jest zrobiony z ABS. Średnica wlotu wynosi 10,5 cm.

Ten zbiornik na deszczówkę do rynny ma w zestawie wszystkie niezbędne do pracy elementy: Rurki z regulowanymi stopkami, kran z odpowiednim złączem, przelew awaryjny i filtr. Wspomniane stopki zapewniają stabilność. 

Opisywany przez nas zbiornik na deszczówkę do rynny ma składaną konstrukcję, dlatego jego przechowywanie jest łatwiejsze. Nie trzeba mieć do tego dużo wolnego miejsca. Kupujący doceniają też to, że w zestawie są potrzebne do pracy akcesoria. 

 

 

 

 

Zbiornik na deszczówkę 10000l

 

3. Zbiornik na Wodę Deszczówkę, System Ogrodowy Eko Plus Basic 10000L 

 

Zbiornik na wodę deszczówkę, system ogrodowy Eko Plus Basic 10000L to dobrej jakości produkt, który musiał się znaleźć w tym zestawieniu. Model ten ma nadbudowę z deklem i zawór kulowy z szybkozłączem na wąż ogrodowy. W rezultacie użytkownik może zdecydować się na montaż pompy na stałe. 

Ten zbiornik na deszczówkę 10000 l jest zrobiony w technologii bezszwowej, co stanowi gwarancję jego szczelności. Model ma też gęste ożebrowanie, dzięki któremu jest odporny na zniekształcenia. Zbiornik na deszczówkę 10m3 jest dostępny w zestawie z nadbudową o długości równej 40 cm i instrukcją montażu. 

Sporo osób podziela zdanie, że Eko Plus Basic 10000L to dobry zbiornik na deszczówkę, w który warto zainwestować. Przede wszystkim do jego zakupu zachęca duża pojemność i solidność wykonania. Produkt nie należy do tanich, ale mimo to jest popularny wśród kupujących.

 

 

 

 

Zbiornik na deszczówkę 3000l

 

4. Dwukomorowy Zbiornik, Szambo Ekologiczne Marseplast 3000 l 

 

Często polecany przez kupujących jest dwukomorowy zbiornik, szambo ekologiczne Marseplast 3000 l. Jego przepustowość wynosi 0,9 m3/d. Wymiary produktu to: Wysokość całkowita – 157 cm, szerokość – 121 cm i długość – 270 cm. Wysokość odpływu wynosi 18 cm, a dopływu 124 cm. Średnica włazu montażowego to 60 cm. Zbiornik na deszczówkę 3000 l waży 107 kg. 

Z podanych przez producenta informacji wynika, że efektywność oczyszczania w osadniku BZT5 wynosi do 40%, a redukcja zawiesiny ogólnej do 60%. Zbiornik zrobiono zgodnie z normą EN 12566-1:2000/A1:2003 i EN 12566-1:2004/A1:2006. Ma on stosowne certyfikaty będące dowodem na wysoką jakość wykonania.

Trzeba przyznać, że opinie o zbiornikach na deszczówkę Marseplast są z reguły bardzo dobre. Opisywany przez nas produkt jest ceniony przez kupujących za solidność wykonania. Do jego produkcji wykorzystano wytrzymały polietylen. W zestawie są też akcesoria ułatwiające montaż. 

 

 

 

 

Zbiornik na deszczówkę 5000l

 

5. Zbiornik na Wodę Deszczówką 5000 L Szambo 

 

Zbiornik na deszczówkę 5000 l szambo ma wymiary: Wysokość – 231 cm, szerokość – 150 cm i długość – 240 cm. Wysokość wlotu do dna zbiornika wynosi 157 cm, a wylotu – 152 cm. Model wyposażono w dwa włazy. Masa całkowita produktu to 150 kg. W razie potrzeby można dokupić nadstawki do zbiornika 20 cm i 40 cm.

To jednokomorowy osadnik gnilny do oczyszczalni i szamba ekologicznego. Zbiornik bardzo dobrze sprawdza się do magazynowania wody deszczowej. Do jego wykonania wykorzystano solidny polietylen. Model wyposażono w króćce i uszczelki, dzięki którym jego instalacja jest łatwiejsza.

Niektórzy chcą kupić zbiornik na deszczówkę zimą, a prezentowany produkt powinien się do tego sprawdzić. Publikowane w Internecie opinie na temat tego modelu są w większości dobre. Zbiornik jest łatwy w montażu i solidnie wykonany.

 

 

 

 

Zbiornik na deszczówkę podziemny

 

6. Deszczówka, Zbiornik na Wodę Deszczówką Eko Plus Light 3000L

 

Przestawiamy podziemny zbiornik na deszczówkę Eko Plus Light 3000L. To model samonośny, co oznacza, że nie wymaga on obsypki cementowo-piaskowej. Istnieje możliwość jego zamontowania nawet przy wysokim poziomie wód gruntowych. Zbiornik jest przeznaczony na deszczówkę, oczyszczalnię lub szambo. 

Ten produkt charakteryzuje się dużą wytrzymałością, a wszystko za sprawą gęstego ożebrowania. Dzięki niemu zbiornik nie jest narażony na zniekształcenia. Produkt wyróżnia także bardzo dobra szczelność, co potwierdził przeprowadzony test zbiorników na deszczówkę. Model jest sprzedawany w zestawie z instrukcją montażu i eksploatacji, a także deklaracją zgodności. W razie potrzeby do zbiornika można dokupić nadbudowy. 

Eko Plus Light 3000L to produkt uznawany za uniwersalny i solidnie zrobiony. Konstrukcja zbiornika została tak przemyślana, aby zagwarantować możliwie najlepszą szczelność. Kupując ten model, można być pewnym, że dokonuje się dobrej inwestycji. Potwierdzają to pozytywne recenzje użytkowników.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki zbiornik na deszczówkę kupić?

 

Zbiorniki na deszczówkę zyskują na popularności m.in. z uwagi na rosnącą świadomość ekologiczną. Coraz więcej osób chce stosować w swoim gospodarstwie domowym przyjazne środowisku rozwiązania, zdając sobie sprawę z tego, że przynosi to wiele korzyści. Wodę deszczową można używać na wiele sposobów, przede wszystkim wykorzystać ją do podlewania roślin, mycia podjazdu czy innych prac ogrodowych. Jaki jest najlepszy zbiornik na deszczówkę?

Rodzaje zbiorników na deszczówkę

Osoby, które zdecydują się na montaż zbiornika w swoim ogrodzie, mają do wyboru dwa typy produktów, a dokładniej zbiorniki naziemne i podziemne. Pierwsze z wymienionych są polecane w szczególności dla tych konsumentów, którym nie zależy na magazynowaniu dużej ilości wody. Zbiorniki naziemne są łatwo dostępne, można je kupić m.in. w sklepach ogrodowych. Ich instalacja nie stanowi problemu, bo właściwie wystarczy poświęcić na to od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. W zestawie ze zbiornikami naziemnymi sprzedawane są akcesoria takie jak kolanka czy łączniki, które ułatwiają instalację. Modele tego typu mają też kraniki, które umożliwiają szybkie pobieranie deszczówki i jej sprawne dozowanie. Niektóre zbiorniki mają też dodatkowe odpływy, dzięki którym można łatwo opróżnić wodę np. jeśli na czas zimy przestajemy korzystać z pojemnika albo chcemy połączyć go z innym. 

W sklepach dostępne są też podziemne zbiorniki na deszczówkę, które są uznawane za bardziej profesjonalne. Mogą mieć one zdecydowanie większą pojemność od wspomnianych wcześniej modeli. Zbiorniki podziemne są trudniejsze w montażu, bo zakopuje się je pod ziemią. Mają one modułową konstrukcję, co oznacza, że można je łączyć ze sobą i w ten sposób stworzyć duży, efektywnie działający system. 

Jaki zbiornik na deszczówkę wybrać – podziemny czy naziemny? W tej kwestii wszystko zależy od naszych potrzeb i tego, ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na zakup takiego produktu. Nie można też pominąć kwestii związanych z warunkami na naszej działce. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Jeśli mamy niewielki dom i potrzebujemy wody tylko do podlewania trawnika i roślin, zbiornik naziemny okaże się dobrym wyborem. Jeśli chcemy magazynować więcej deszczówki i zaoszczędzić miejsce na działce, powinniśmy rozważyć zakup pojemnika podziemnego.

 

Pojemność i kształt zbiornika

Aby zainwestować w najlepszy zbiornik na deszczówkę, trzeba odpowiednio dobrać jego pojemność. Przyjmuje się, że na każde 25 m2 powierzchni, z której zbieramy deszczówkę, przypada ok. 1 m3 wody. Warto też wiedzieć, że na stronach internetowych wielu sklepów oferujących sprzedaż takich produktów, dostępne są darmowe kalkulatory, które służą do szybkiego wyliczenia odpowiedniej dla danej powierzchni pojemności. Wielkość i kształt zbiornika muszą być dobrane także w zależności od zastosowanego systemu rynnowego i warunków wodno-gruntowych na działce. Zbiorniki mogą mieć też różny kształt m.in. walca czy prostopadłościanu. Są też modele wyglądem przypominające beczki.

 

Materiał wykonania

Ważną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest to, z jakiego materiału wykonano zbiornik na deszczówkę. Modele naziemne, które są narażone na działanie różnych czynników atmosferycznych, muszą wykazywać odporność m.in. na promieniowanie UV. Jeśli materiał nie będzie odpowiednio zabezpieczony, w deszczówce szybko zaczną rozwijać się glony i inne mikroorganizmy. Do produkcji zbiorników na deszczówkę wykorzystuje się tworzywa sztuczne, a dokładniej wysokiej jakości polietylen. Wybór takich materiałów jest praktyczny, bo są one stosunkowo lekkie, co ma znaczenie przy przenoszeniu zbiornika. Coraz częściej też na rynku pojawiają się naziemne zbiorniki na deszczówkę, które imitują inne materiały. Takie produkty przypominają np. naturalne kamienie czy elementy drewniane. Popularne są też zbiorniki w intensywnych kolorach. Design produktu, wbrew pozorom, ma spore znaczenie dla kupujących, szczególnie tych osób, którym zależy na tym, aby wszystkie elementy znajdujące się w ogrodzie ze sobą współgrały. Zbiorniki podziemne muszą z kolei wykazywać większą wytrzymałość, bo napiera na nie grunt. Przy montażu zbiorników podziemnych należy koniecznie stosować się do zaleceń instalacyjnych przekazanych przez producenta. 

Pojawia się też pytanie, czy zbiornik na deszczówkę może być wykonany z metalu. Tego materiału nie wykorzystuje się w produkcji i to z prostej przyczyny. W wodzie opadowej są kwasy, które wchodzą w reakcję z materiałem i sprawiają, że do wody trafia żelazo. Taka deszczówka nie nadaje się do podlewania roślin czy mycia samochodu. Właściwie staje się bezużyteczna.

Ile kosztuje zbiornik na deszczówkę?

Większość osób interesują zbiorniki na deszczówkę w dobrych cenach. Prawie każdemu zależy na tym, aby zakupić możliwie najbardziej przystępny cenowo, a jednocześnie solidny produkt. Ile trzeba zapłacić za dobrej jakości zbiornik? Jeśli kupujemy niewielki model naziemny, musimy być przygotowani na wydatek rzędu kilkuset złotych. Większe zbiorniki, także podziemne, mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Na rynku są też modele przystosowane zarówno do montażu naziemnego, jak i podziemnego. Ich cena wynosi zwykle od ok. 1000 zł w górę. 

 

 

FAQ

 

P1: Zbiornik na deszczówkę – jaka pojemność?

Wybór zbiornika na deszczówkę nie jest łatwym zadaniem, tym bardziej, że na rynku dostępne są produkty o różnej pojemności. Do kupienia są zbiorniki na deszczówkę mieszczące od 1000 do 10000 l cieczy, a nawet większe. Są też oczywiście mniejsze modele, których pojemność nie przekracza kilkuset litrów. Oznacza to, że każdy, niezależnie od tego, jak duży ma dom i ile wody deszczowej potrzebuje, znajdzie odpowiedni dla siebie produkt. Jedna z zasad stanowi, że na każde 25 m2 powierzchni, z której zbiera się deszczówkę, przypada 1 m3 wody. Mając to na uwadze, można obliczyć, jak duży zbiornik będzie nam potrzebny. Nie warto też przesadzać z jego wielkością, bo zakup większego modelu często okazuje się zbędny. Jak wiadomo, zbiornik o większej pojemności nie tylko zajmuje więcej miejsca, ale też okazuje się trudniejszy w konserwacji.

 

P2: Jak podłączyć zbiornik na deszczówkę do rynny?

Aby podłączyć zbiornik na deszczówkę do rynny, trzeba wywiercić na niej odpowiednie otwory i wykorzystać specjalne rurki, które będą odprowadzały ciecz do podstawionego pojemnika. Nie można zapomnieć o tym, że woda deszczowa nie jest idealnie czysta, wraz z nią w rynnie gromadzą się np. liście czy mech. Konieczne jest więc zastosowanie specjalnego filtra, którego zadanie polega na oddzieleniu tych zanieczyszczeń od wody. Na rynku dostępne są dwa typy zbieraczy. Pierwszy z nich to gumowa wkładka zbierająca wodę. To tanie rozwiązanie, dlatego cieszy się popularnością. Drugi możliwy sposób filtracji polega na wycięciu elementu rynny i wstawieniu w jego miejsce specjalnego zbieracza.

P3: Zbiornik na deszczówkę – ile od granicy?

Zainstalowanie zbiornika na deszczówkę jest z pewnością ekologicznym rozwiązaniem, szczególnie jeśli mamy wiele roślin w ogrodzie i musimy regularnie je podlewać. Sporo osób zastanawia się jednak, jak przeprowadzić montaż, aby nie naruszyć przepisów prawa budowlanego. Warto mieć świadomość, że te nie są dokładnie sformułowane, co daje możliwość pewnej dowolności. Budując system zagospodarowania wody deszczowej, należy traktować go jako przydomową oczyszczalnię ścieków. Zbiornik musi znajdować się co najmniej 5 m od budynku. Granica od brzegu działki musi wynosić 2 m. Aby zamontować zbiornik, nie trzeba uzyskiwać pozwolenia na budowę.

 

P4: Jak ukryć zbiornik na deszczówkę?

Zbiornik na deszczówkę zwykle nie wygląda atrakcyjnie. Producenci przy produkcji skupiają się przede wszystkim na wytrzymałości, a nie estetyce pojemnika. W związku z tym pojawia się pytanie, jak ukryć zbiornik, aby nie był on widoczny w ogrodzie. Najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zakup modelu podziemnego, który, jak sama nazwa wskazuje, instaluje się pod ziemią. Montaż takiego produktu jest oczywiście droższy i wymaga więcej pracy. Niemniej jednak pozwala to także na zaoszczędzenie miejsca. Osoby mające zbiorniki naziemne czasami decydują się na ich obudowanie i obsadzenie np. bluszczem.

 

P5: Jak zrobić zbiornik na deszczówkę?

Nie trzeba od razu inwestować w profesjonalny, duży zbiornik na deszczówkę, aby móc zbierać wodę i wykorzystywać ją w ogrodzie. Do tego może sprawdzić się zwykła beczka zrobiona z drewna i owinięta folią lub wykonana z tworzywa sztucznego. Późniejsze nabieranie deszczówki może się okazać jednak mało wygodne, dlatego wiele osób decyduje się na zakup zbiorników z dozownikiem wody. Do takiego pojemnika można łatwo przyłączyć węża ogrodowego. 

 

 

Subscribe
Login
Notify of
guest
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODSUMOWANIE

  • 1. Zbiornik na Deszczówkę 1000l Podziemny/Naziemny
  • 2. Zbiornik na deszczówkę Bass Polska BP-8000
  • 3. Zbiornik na Wodę Deszczówkę, System Ogrodowy Eko Plus Basic 10000L 
  • 4. Dwukomorowy Zbiornik, Szambo Ekologiczne Marseplast 3000 l 
  • 5. Zbiornik na Wodę Deszczówką 5000 L Szambo 
  • 6. Deszczówka, Zbiornik na Wodę Deszczówką Eko Plus Light 3000L
  • Przewodnik zakupowy – Jaki zbiornik na deszczówkę kupić?
  • FAQ

SitemapRegulamin

Nasze Projekty

Używamy cookies do świadczenia i polepszania usług. Używając tej strony zgadzasz się na cookies.Akceptuję Reject Więcej informacji
Wykorzystanie plików cookies

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these cookies, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are as essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may have an effect on your browsing experience.
Necessary
Always Enabled

Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.

SAVE & ACCEPT
wpDiscuz